Sjukgymnast - Allt du behöver veta om Sjukgymnastik

Sjukgymnast - 040-Sjukgymnastik Johanneslust

Sjukgymnast

I Malmö finns det 49 vårdgivare som erbjuder sjukgymnastik och rehabilitering varav 040-Sjukgymnastik Johanneslust är en av dem. Då både tillgänglighet och inriktning kan variera mellan sjukgymnasterna och därför kan det vara klokt att kolla med andra vårdföretag där du kan hitta en sjukgymnast i Malmö eller i Skåne län.


Ifall du tar kontakt med någon sjukgymnast bör du veta vilken typ av sjukgymnastik du behöver. Ska det vara rehabiliteringen efter en idrottsskada eller har du en förslitningsskada från ditt arbete. Mycket information om detta kan du få genom att besöka olika sjukgymnasters hemsidor. Då det förekommer mer än en sjukgymnast i eller i närheten av Malmö kan det vara lönsamt att undersöka olika alternativa sjukgymnaster men rekommenderat är att ni hör efter med 040-Sjukgymnastik Johanneslust där du kan hitta en bra sjukgymnast och kan hjälpa dig med din rehabilitering.
Bäst är att kontakta en sjukgymnast hos 040-Sjukgymnastik Johanneslust på följande sätt:


040-Sjukgymnastik Johanneslust

Johanneslustgatan 12

212 28 Malmö